česky  

KAPELA     /     ČLENOVÉ

kytarista, kapelník

„Kapelníček” Jirka Blažek     (02. 10. 1956)


Hraje na:Kramer American Bereta II, Gibson Les Paul, Marshall Valve Midi Preamp JMP-1 + Marshall EL34 50/50 DUAL MONOBLOC AMPLIFIER, 2x Marshall BOX 1960A + 2x MARSHALL BOX 1960B, t.c.electronic G-MAJOR …

... celý text 

Kramer American Bereta II, Gibson Les Paul, Marshall Valve Midi Preamp JMP-1 + Marshall EL34 50/50 DUAL MONOBLOC AMPLIFIER, 2x Marshall BOX 1960A + 2x MARSHALL BOX 1960B, t.c.electronic G-MAJOR GUITAR PROCESSOR, t.c.electronic polytune - poly-chromatic tuner.


Biografie:Ve 2. třídě základní školy se začal učit v LŠU na akordeon. S menšími přestávkami absolvoval tuto výuku celkem 9 let. Ve 13. letech začal jako samouk drnkat na strunné nástroje …

... celý text 

Ve 2. třídě základní školy se začal učit v LŠU na akordeon. S menšími přestávkami absolvoval tuto výuku celkem 9 let. Ve 13. letech začal jako samouk drnkat na strunné nástroje jako pětistrunné banjo a kytara. V roce 1972 hrál s dobříšskou country kapelou Jezdci na banjo, ale zároveň akustickou kytaru mění za elektrickou. Na elektrickou kytaru začíná lovit ryfy od kytaristů skupin Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake a dalších hard rockových velikánů.


Po country skupině Jezdci spoluzakládá další country kapelu Tuláci, ve které hraje 2 roky a v roce 1978 se formuje první plně elektrizovaná rocková kapela, která v roce 1980, ve složení Jirka Blažek (kytara), Josef Růžek (basová kytara, zpěv), Luboš Zelner (klávesové nástroje), Petr Synek (bicí), udělá před tehdejší komisí přehrávky. Zároveň Jirka skládá kapelnické zkoušky, stává se kapelníkem této formace, která je zaregistrována pod názvem GENTIANA.


V průběhu dalších let se věnuje samozřejmě Gentianě, ale zároveň chodí i jako „žoldák” s různými tanečními orchestry. Pro radost si také chodí s Pavlem "Emilem" Hanušem zahrát po "putikách" country a folk, kde hraje na 5-ti strunné banjo. V současné době stále působí jako kapelník Gentiany a stará se částečně o management. Hraje na kytary Krammer a Gibson. Aparaturu používá komplet Marshall. Pije Svijany, Plzeň a německé pivo BECK´S jako jeho jeden z nejoblíbenějších kytaristů Zakk Wylde.


(aktualizováno 4.3.2013)


Znamení:

Váhy

Hudební vzor:

Radim Hladík, Honza Militký a mnoho dalších kytaristu ze starých hard rockových kapel které hrají heavy metal. (Tzv. "děti hard-rockové mámy").

Oblíbená kapela:

Ozzy Osbourne, Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake, Metallica, Gary Moore a pod....

Oblíbené jídlo:

Smažák se šunkou, bifteček a ... vlastně všechno

Oblíbené pití:

Pivo, Jameson, Jack Daniel¨s.

Tetování:

Muzika a nejbližší


kytarista

Jaroslav Bolina     (07. 08. 1960)


Hraje na:

elektrická kytara

Biografie:Narodil se ve šťastném roce 1960. Na kytaru začal hrát v 16 letech, kdy si za peníze vydělané na brigádě koupil svoji první samozřejmě elektrickou kytaru Iris. Po několika letech …

... celý text 

Narodil se ve šťastném roce 1960. Na kytaru začal hrát v 16 letech, kdy si za peníze vydělané na brigádě koupil svoji první samozřejmě elektrickou kytaru Iris.


Po několika letech celkem marného učení založil po vojně v roce 1981 kapelu Nokturno, která do roku 85 docela úspěšně hrála po okresních tancovačkách bigbeat. Pak asi 3 roky hrál ve skupině Olgoj Chorchoj, která spíše zkoušela a na jediném vystoupení v Českých Budějovicích při první písničce odpálila klubovou aparaturu a tak se dále věnovala jen konzumaci Budvaru 12o. Od roku 1988 již hraje s Gentianou a doufá, že to ještě chvíli vydrží.


V současné době hraje na kytary Jackson a Epiphone aparát celolampu Rudy Roždalovského EdvarD a kufřík plný krabiček. A tímto zdraví všechny návštěvníky našich stránek, kteří se dočetli až sem.zpěvák

Pavel „EMIL” Hanuš     (23. 02. 1964)


Biografie:Začalo to všechno onoho roku 1964, kdy už jeho staršímu bráchovi bylo 8 let a ten si usmyslel, že si svého mladšího bráchu tak trochu vychová dle svého a ono se mu to taky tak trochu …

... celý text 

Začalo to všechno onoho roku 1964, kdy už jeho staršímu bráchovi bylo 8 let a ten si usmyslel, že si svého mladšího bráchu tak trochu vychová dle svého a ono se mu to taky tak trochu povedlo. Pavel totiž poslouchal díky němu tvrdou muziku už od 5 let, tak mu to nějak zůstalo na furt!!!


Ve 12 letech se naučil sám na kytaru, pak ve 14 letech na bicí nástroje, pak přišla první kapela, kde hrál na bicí, k tomu se postupně přidalo zpívání za bicíma, ale jak už to tak chodí, bylo třeba se rozhodnout, kterou cestou se vydat - vyhrálo to nakonec to zpívání…


… postupně se střídalo členství v různých hudebních seskupeních, až se psal rok 1989 a přišlo ono „hození lana“ od Gentiany, kde je Pavel dodnes.


Mimo metalu ještě Pavla v 19 letech oslovila bluegrassová hudba, díky níž hraje na mandolínu v několika bluegrassových kapelách.basák (baskytarista)

Kamil Froněk     (04. 04. 1979)


Hraje na:

basová kytara

Biografie:Vysoký, blonďatý a věčně se usmívající sympatický sympaťák, začal svou hudební kariéru už na základní škole se svými spolužáky Fandou Brůčkem a Břéťou Doležalem …

... celý text 

Vysoký, blonďatý a věčně se usmívající sympatický sympaťák, začal svou hudební kariéru už na základní škole se svými spolužáky Fandou Brůčkem a Břéťou Doležalem (chlastat začal až o něco později). Kluci byli ovlivněni muzikanty z kapel Axial, Wurm a Výčep, se kterými se pravidelně vídali na letním táboře na Rabi. Po nějakém čase si od zkušenějších muzikantů začali půjčovat nástroje a zkoušet také něco tvořit.


V roce 1992 vzniká první kapela s názvem PROPAN BUTAN. Kdo na co bude hrát určil Břéťa. Kamilovy byly přiděleny bicí. Břéťovo rozhodnutí bylo však zmařeno v momentě, kdy prodal Fanďák Kamilovy španělku za 60,- Kč. Kamil z ní „odebral” dvě struny a 60,-Kč dodnes Fanďákovy nezaplatil. Tím začala Kamilova čtyřstrunná hudební historie. Skupina PROPAN BUTAN hrála něco mezi big beatem a Olympicem. Texty byly české a dodnes se pamětníci této kapely při vzpomínce na ně od srdce zasmějí. V roce 1995 PROPAN BUTAN zanikl.


V roce 1996 se kluci dali opět dohromady. V pozměněné sestavě s novým bubeníkem Petrem „Cardou” Karešem a novým názvem SCANDALL PRINCESS se rozhodli dobýt pódia a srdce příbramských fanynek. Kamil v té době začal razit heslo „sex, drugs and rock n´roll”. Drogy nebral, ale o to víc už chlastal. Koncem roku 1997 odešel Carda a začátkem roku dal Břéťovy zbytek kapely padáka a na rozloučenou panáka. Kamil musel odejít na vojnu a tím končí první etapa SCANDALL PRINCESS.


(Teď mi ten ožrala polil pivem mojí účtenku s poznámkami ... ... .)


Na podzim roku 1998 začalo pro Kamila období Pink Floydů (dal se k policii) a Guns n´Roses. SCANDALL PRINCESS se vrátili v nové sestavě a s novou tvorbou. Cardu nahradil Ondra a Břéťu Roman, který uměl hrát pouze Guns n´Roses. Kamil v té době zkoušel i s kapelou AXIAL, která se následně přetransformovala změnou sestavy a názvu na NOVÉ KOŘENÍ.


V roce 1999 zaskakoval Kamil ve VÝČEPU za Vajíčka, který na rok odletěl poznávat krásy USA. V říjnu 2002 odehrály SCANDALL PRINCESS poslední velkolepý koncert a po té se definitivně rozpadly, protože kytarista Roman odcestoval kamsi do ciziny a nikdo nevěděl, kdy se vrátí. Kamil se pár měsíců po této události raději zavřel do kláštera (hudební škola) a začal se věnovat sebezdokonalování. Příležitostně si zahrál se svým kamarádem kytaristou a věčným pohodářem Martinem E. Hraje s ním dodnes, jejich duo se dokonce rozrostlo na kvartet, ale kapela doposud nemá jméno a tvorby také není mnoho.


Pro Kamilův talent a nadání, byl koncem srpna roku 2004 požádán o spolupráci kapelou ABSCONDITOR. Kamil s ABSCONDITOR odehrál jediný koncert. Dle slov Martina Kopeckého z kapely Výčep to byl první metalový baskytarista hrající z not, ale i přes tuto skutečnost měl Kamil možnost si zahrát s nejrychlejší a nejtvrdší kapelou v Příbrami.


V září 2004 byl přizván do kapely GENTIANA, se kterou se v současné době dobře opíjí... .


(Hudební historií provázel, zaznamenal a sepsal Karel Trpišovský)bubeník

Petr Černohorský     (11. 05. 1986)


Biografie:Rok 1999: začal se učit na bicí 2000-2002: Gentiana 2001-2002: Endemit (školní kapela – revival všehochuť – Metallica, Faith No More, Pink Floyd, atd.) 2003-2006: Signál – …

... celý text 

Rok 1999: začal se učit na bicí


2000-2002: Gentiana


2001-2002: Endemit (školní kapela – revival všehochuť – Metallica, Faith No More, Pink Floyd, atd.)


2003-2006: Signál – taneční skupina


2005-2006: Konzervatoř


Po r. 2006 se začal věnoval jen studiím na ČVUT a mimo jiné tato pauza posloužila k jasnému uvědomění si, že muzika neodlučitelně patří do jeho života


2009 – dodnes: Pakáš (dnes funk-ska-punk)


2010 – dodnes: Gentiana


2012 – dodnes: Origami (alternativní hudba)


Posledních pár let je také členem folk-country-trampského pěveckého a kytarového dua Milan a Petr Černohorských

Petr uvádí seznam jen těch kapel, ve kterých působil (nebo působí) stabilně delší dobu. Jinak prošel různými kapelami ZUŠky, příležitostní „hostování“ s dechovkou a různé záskoky.basák (baskytarista)   (bývalý člen)

„Bulhar” Jan Angelov     (01. 01. 1956)


Biografie:Na kytaru začal hrát už jako malej parchant. Během základní školy se již vyskytoval v několika rockových formacích, kde hrál jako doprovodný kytarista. V roce 1971 spoluzakládá …

... celý text 

Na kytaru začal hrát už jako malej parchant. Během základní školy se již vyskytoval v několika rockových formacích, kde hrál jako doprovodný kytarista. V roce 1971 spoluzakládá rockovou kapelu Profil, která se během krátké doby stala velice populární i za hranicemi okresu Příbram. Ale v této kapele působí již jako basový kytarista. Po emigraci sólového kytaristy této kapely se tato rozpadá a Jenda působí mezi kulturním domem Příbram a ostatními restauracemi v Příbrami jako pijan. V této době také příležitostně vystupuje s příbramským Blues Bandem.


Roku 1982 se setkává při pijácké akci s „Kapelníčkem” Jirkou Blažkem, pivo dalo pivo a nastupuje místo původního basisty do Gentiany. V této kapele působí dodnes, přestože mu po celou tuto kariéru hrozilo od spoluhráčů zabití pro vyvolávání „bulharské krize” tím, že neustále mění kytary a aparatury, které mu žádné nehrajou a stále sám cvičí nové písně, protože ty staré ho nebaví hrát.


V současné době hraje na aktivní baskytaru Yamaha, zesilovač Ampeg B5R a k tomu má 800W bednu, kterou zabíjí vše co je v dosahu. Pije Budvar, G-čko a všechnu dobrou kořalku.


---------------------------------------


10.9.2004

... píše se září 2004 a Jenda Bulhar se rozhodl, že ukončí svoji aktivní muzikantskou činnost, dúvodů měl několik, nerozvádím je, ale myslím že je Jenda „v přechodu”... a jebe mu... no nic ... zažíli jsme společně hodně lotrovin, a rád na to vzpomínám... patří mu i dík za velký přínos aktivity svým neustálím cvičením nových skladeb, s čímž nás dost často pěkně sral... ale chtěli jsme mu stačit, alespoň někteří - někdy...


Jendo čau a přijď na pivo...


P.S.... nehodlám z těhto stránek Jendu vymazat, protože je to legenda této kapely a pomáhal jí utvářet. Pokud bude kapela existovat, tak tady s ní Jenda bude strašit ....bubeník   (bývalý člen)

Jirka „JIRUS” Zárybnický     (01. 01. 1976)


Biografie:Bylo mu tenkrát asi 18 nebo 19, když se spolu s jemu podobnými nadšenci rozhodl založit kapelu. Myslel si jak je to jednoduchý: jeden koupil kytaru, druhej basu třetí mikrofon a on ať si …

... celý text 

Bylo mu tenkrát asi 18 nebo 19, když se spolu s jemu podobnými nadšenci rozhodl založit kapelu. Myslel si jak je to jednoduchý: jeden koupil kytaru, druhej basu třetí mikrofon a on ať si prej sežene bicí. Tak vznikla skupina Milhaus Boys. Rámusu, který produkovali, by se s trochou nadsázky dalo říkat punk. Řezali do toho ve sklepě a mysleli si, že jsou mistři světa. Po čase a pár koncertech se rozpadli a část z nich spolu s Jirkou založili metalovou kapelu Decore. Tu potkal po nějaké době podobný osud jako tu předchozí. Následovala pauza ve které pilně cvičil a sháněl novou kapelu. To se nakonec pomocí inzerátu podařilo, a tak vznikla formace Elyseum. K bicím base a kytaře se postupně přidala druhá kytara, klávesy a mužský i ženský vokál. Po několika koncertech a problémech v sestavě následovala zpětná redukce na bicí, kytaru, basu a mužský zpěv. Hráli black metal a koncerty byly plné obrácených křížů, pentagramů, ohňů ... .


Těch ale nebylo mnoho a snad proto byl rád, že se mu povedlo dostat na uvolněné místo v tehdy na příbramsku slavné kapele Scandal Princess, což byl revival ještě o něco slavnější kapely Guns´n Rosess. Hrál tedy ve dvou kapelách a tak to fungovalo asi dva roky. Poté, kvůli kytaristově odjezdu do světa, se „Princezny” rozpadly. Píše se rok 2002 a právě v té době začala Genca hledat nového bubeníka. A tak slovo dalo slovo a Jirus se stal po perných začátcích jejím bubeníkem. To vyvolalo v Elyseu neshody a jeho nahrazení 12ti voltovou krabičkou.


No, a doposud vystupuje na pódiu spolu s partou tatíků a i přes věkový rozdíl jedné generace si s nimi díky muzice a hektolitrům piva dobře rozumí.


--------------------------------


únor 2006

... píše se únor 2006, Jirka po více jak čtyřletém účinkování opouští kapelu, důvodem je rozestavěný dům a nedostatek času, který kapela vyžaduje.... A taky ještě něco hezkého ....


... hodně štěstí ...bubeník   (bývalý člen)

Petr Procházka     (01. 01. 1963)


Biografie:

... znovu člen Gentiany od února 2006